Kõigest, kus "mesi sees"...

 

Rahvatarkusi haiguste ravimisel

Külmetushaiguste esimeste tunnuste ilmnemisel tarvitada sibulat meega. Ajada plekkkruusis keema 2 sl mee ja 2 peeneks lõigatud sibula segu ja süüa siis võimalikult tuliselt korraga kogu segu;

• gripi ja külmetushaiguste puhul segada värskelt pressitud küüslaugumass vahekorras 1:1 meega ja võtta seda segu enne magamaminekut 1 sl, juues sooja vett peale;

• tugeva nohu korral võtta iga 2-3 tunni järel 1 sl meega segatud sibulat;

• köha raviks valmistada mee ja oliiviõli segu vahekorras 1:1 ja tarvitada seda 1 sl 3-4 korda päevas;

• sibulamesi skleroosi korral: teha mee ja riivitud sibula segu 1:1.  Võtta 2 kuu jooksul üks supilusikatäis hommikul, teine õhtul;

• mesi väiksemate kõrvetushaavade korral: punaseks tõmbunud nahale panna võimalikult kiiresti mett, mis imendub kohe ja naha seisund taastub;

• toniseeriv segu - õunaäädikas meega: segada 1 teeklaasi sooja vee hulka 2 tl õuna-äädikat ja 2 tl mett. Segu juua ära 1-2 korraga päeva jooksul, soovitatavalt enne sööki. Hea jook ka halva enesetunde ja üleväsimuse korral.

• autojuhid võiksid enne pikka reisi või selle ajal tarvitada mett.´See tõstab toonust ja teritab tähelepanu;

• mesi on kasulik hammastele. Pärast suhkrut sisaldava maiustuse söömist tekib suus happeline reaktsioon, mis kahjustab hambaid. Seevastu mesi on desinfitseeriva toimega. Igemepõletiku korral võib suus hoida mett või meeveega suud loputada;

• mesi rasvumise korral - lahustada 1 sl mett 1 00 ml keedetud toaleiges vees, juua hommikul tühja kõhuga ära ning mitte süüa kahe tunni jooksul. Õhtul 2 tundi enne magamaminekut teha sama protseduur. Ravikuur kestab kuu, pärast 1-2-nädalast vaheaega võib seda korrata;

Mesi aitab vananemise vastu


On ammutuntud tõde, et mesi on kasulik. Nüüd on leitud veel üks aspekt – see magus suutäis suurendab antioksüdantide hulka veres. Antioksüdandid on ained, mis kaitsevad veresoonte seinu ning hoiavad ära ateroskleroosist tingitud kahjustusi veresoontes (veresoonte lubjastumist). Dr. Nicki Engeseth Illinois Ülikoolist Ameerika Ühendriikides uuris antioksüdantide sisaldust inimeste veres peale mee söömist.

Oma eelmistes uurimustes tõestas ta, et mida tumedam on mesi, seda enam sisaldab see antioksüdante. Mee värv ja koostis sõltub sellest, millistelt õitelt see on korjatud. Kõige tumedamaks osutus tatraõitelt korjatud mesi ning see sisaldas ka kõige enam antioksüdante, valke ja keemilisi aineid, mida nimetatakse fenoolideks.

Tume mesi sisaldab antioksüdante sama palju kui sama kogus spinatit või küüslauku. Et saada kätte igapäevane kogus antioksüdante, soovitab Dr. Nicki Engeseth mett kasutada suhkru või mõne muu magusaine asemel.

Engeseth’i meeskonna uurimuses osales 25 meest vanuses 18-68. Peale 12-tunnist söömataolekut anti meestele vett, musta teed, vett meega, teed meega või teed suhkruasendajaga. Umbes 0,5-liitrise teetassi kohta pandi 4 teelusikatäit mett. Selline test viidi läbi kord nädalas 5 nädala jooksul.

60 ja 90 minutit pärast vedeliku joomist võeti meestelt vereanalüüs. Üllatusega leidsid uurijad, et vette segatud mesi oli ainus jook, mis suurendas antioksüdantide taset veres. Kuigi on teada, et must tee sisaldab suurel hulgal antioksüdante, selle joomise järgselt nende tase veres ei suurenenud.

Edaspidistes uurimustes selgitab Engeseth-i meeskond välja, kas mesi mõjutab ka südame-veresoonkonda ja kolesterooli taset.

Reuters Health

Teadus: mesi on ravimitest tõhusaim

 

Saksa teadlased tegid kindlaks, et mesi parandab paljusid haavu paremini kui mistahes moodne antibiootikum.
Bonni ülikooli meditsiinieksperdid uurisid mee mõju mitu aastat. Selgus, et isegi antibiootikumiresistentseist baktereist tulvil kroonilised haavandid paranesid mee mõjul paari nädalaga.

Mee antiseptiline toime on tingitud ensüümist, mida mesilased mett valmistades eritavad: glükoosoksidaasist. See ensüüm tagab, et meesuhkrus on alati väike kogus vesinikülihapendit – tuntud antiseptikut, vahendas keskkonnaportaal Roheline Värav.

Koostöös Düsseldorfi, Hamburgi ja Berliini kolleegidega tahavad Bonni teadlased nüüd testida omandatud kogemusi ulatuslikus uurimistöös, mis peaks mee positiivse mõju lõplikult tõestama. Praegu on häda selles, et mee mõju on endiselt väga vähe uuritud. Objektiivseid tõendeid meeravi tõhususest on nii vähe, et relevantseiks teaduslikeks järeldusteks neist ei piisa.

Tõika, et mesi ravib haavu, teadsid juba vanad egiptlased mitutuhat aastat tagasi. Ka mõlemas maailmasõjas kasutati mett edukalt haavaravis – lihtsal põhjusel, sest ravimid said ammu enne mett otsa. Antibiootikumide buum aga vahetas rahvameditsiini vahendi pikaks ajaks välja. Nüüd on aga aeg mee triumfeerivaks tagasitulekuks – antibiootikumide ületarbimine on viinud selliste pisikute väljakujunemiseni, kelle vastu on kõik moodsad antibiootikumid võimetud.

Bonni lastearstid on juba aastaid meeravi kasutanud. Tulemused on hämmastavad - surnud koest vabanetakse kiiremini ja haavad paranevad oluliselt rutem. Mesi kaotab ka mõnedest haavadest tuleva ebameeldiva leha. Meega on parandatud ka haavu, mis teiste ravipraktikatega jäid aastaid ravimatuks.

Praegu praktiseerib meeravi Saksamaal juba paarkümmend haiglat.